środa, 29 czerwca 2011
Rockstar 101

Data wydania - 21 maja 2010

"Rockstar 101" to czwarty singiel Rihanny i Slasha, pochodzący z jej czwartego albumu studyjnego zatytułowanego Rated R. Piosenkę napisali Terius Nash i Christopher Stewart, a wyprodukowali The-Dream i Tricky Stewart. Kompozycja w drugim tygodniu swej obecności zdobyła 68 pozycję na liście Billboard Hot 100, osiągnęła również pozycję drugą na Hot Dance Club Songs.

Teledysk

Klip został nagrany w kwietniu, reżyserem jest Melina, która wyreżyserowała takie teledyski artystki jak "Hard" czy "Rude Boy". W internecie można znaleźć zapowiedź klipu oraz "Behind The Scenes Rockstar 101". W klipie tym wystąpi również muzyk Travis Barker wraz ze swoim zespołem Blink-182. Premiera klipu odbyła się 25 maja na kanale RihannaVEVO na stronie YouTube. Teledysk jest w barwach czerni i bieli. Ukazuje on rock'ową stronę Rihanny. Artystka występuje w klipie w ośmiu przebraniach m.in: naga pomalowana na czarno owinięta drutem kolczastym czy z siatką na twarzy w zaśnieżonym lesie. W klipie wokalistka naśladuje także Slasha, którego brakuje w klipie. W jednej ze scen perkusista Blink-182 Travis Baker pojawia się jako zespół Rihanny.

23:17, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 marca 2010
Rude Boy

Data wydania - 9 lutego 2010

"Rude Boy" to trzeci singel z czwartego albumu Rihanny zatytułowanego Rated R. Piosenkę napisał Eriksen, Hermansen, Ester Dean, Riddick, Robert Swire i Robyn Fenty, a wyprodukował StarGate z Robertem Swire. Utwór początkowo miał być drugim oficjalnym singlem w Wielkiej Brytanii, lecz zostanie on wydany jako trzeci singel w USA. Data premiery utworu planowana jest na 9 lutego 2010 roku.

Wydanie

"Rude Boy" został potwierdzony jako trzeci oficjalny singel z płyty. All Access wydał informację, że radiowa premiera singla odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 9 lutego 2010 roku. "Wait Your Turn" miał być drugim oficjalnym singlem promującym wydawnictwo, ale zastapiono go utworem "Hard", potem data premiery tego utworu była planowana na 9 lutego 2010 roku, ale zastąpiono go piosenką "Rude Boy". "Wait Your Turn" został zastapiony innym singlem już dwa razy, obecnie planuje się go wydać jako czwarty oficjalny singel z płyty.

Okładka

Zdjęcie promujące płytę zostało wydane 8 stycznia 2010 roku. Na okładce widzimy nagą Rihannę zasłaniającą się czerwonym napisem "Rude Boy". Ubrana jest jedynie w czarny kapelusz i czarne buty. W ustach ma papierosa. Po prawej stronie widać metalową literkę "R", która występuje na każdej oficjalnej okładce singla, a nawet na samej płycie Rihanny.

Teledysk

Teledysk ,,Rude Boy, jest jednym z najoryginalniejszych teledysków Rihanny. Został ukazany na światło dzienne 9 lutego. Jest barwny, obrazkowy i zupełnie inny od np. Hard. W klipie przeważają kolory reggae - zielony, żółty i czerwony. Być może grafika teledysku, może przypominać popART. Rihanna w rude boy gra na perkusji, tańczy itp. Ubrana jest w skąpe ciuchy (odkrywające jej ciało), bardzo wysokie obcasy i ma swą najnowszą fryzurę. W niektórych chwilach teledysku, Rihanna prezentuje się ze swymi długimi włosami i mniej ekstrawaganckim wizerunku. Z pewnością można stwierdzić, że teledysk rude boy ukazuje zabawę i odmienione życie piosenkarki. Widać, że po przejściach zdecydowała na odrobinę szaleństwa i oryginalności. W poprzednich teledyskach, Rihanna raczej stawiała na mroczny klimat. To całkowita zmiana. Teledysk zebrał już wiele opinii, są te pochwalające prace nad klipem, ale również krytyczne wypowiedzi, przedstawiające stwierdzenia wielu osób, co takowy teledysk ma ukazywać."

22:37, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
Hard

Data wydania - 2 listopada 2009

"Hard" - drugi oficjalny singel Rihanny pochodząc z jej czwartego albumu zatytułowanego Rated R. Autorem singla jest Terius Nash, Christopher Stewart, Robyn Fenty i Jay Jenkins. Piosenkę wykonuję Robyn wraz z raperem Young Jeezy. Początkowo następnym singlem po "Russian Roulette" miała być piosenka "Wait Your Turn". Singel ukazał się 2 listopada 2009 roku. Piosenka łączy w sobie elementy hip-hopu i R&B.

Tło i wydanie

"Wait Your Turn" początkowo miał być drugim singlem, ale wycofano go ze względu na "Hard". Rihanna, jak mówi MTV News, pierwszy raz usłyszała piosenkę gdy była w Paryżu wraz z Trickym i Dreamem. Ryan Seacrest powiedział w imieniu artystki, że Wait Your Turn jest na razie jedynie promocyjnym singlem, nastomiast drugim oficjalnym będzie "Hard". Piosenka w amerykańskim radiu Urban and Rythm była do usłyszenia od 2 listopada 2009 roku.

Krytyka

The Guardian wydał pozytywną opinię singla. Wspomniał, że płyta podkreśla styl dwóch piosenek: "Hard" i "Rude Boy". Według tego magazynu utwory te są najbardziej atrakcyjne wokalnie.

Promocja

"Hard" został wykonany na żywo po raz pierwszy 8 listopada 2009 na koncercie Jaya-Z w UCLA Pauley Pavilion. Utwór był wykonywany także 16 listopada 2009 roku na koncercie Nokia, gdzie Rihanan promowała swój czwarty album. Piosenkarka wraz z "Wait Your Turn" śpiewała singel na American Music Awards na 22 listopada 2009. Utwór został po raz pierwszy zagrał w Australian Radio 6 grudnia 2009, w FM Fox Melbourne. Para wykonała także piosenkę na Saturday Night Live 5 grudnia 2009 oraz na BET's 106 & Park 10 grudnia 2009. Singel został zaśpiewany także w Sylwestra na NBC z Carson Daly 2010.

Okładka

Oficjalne zdjęcie do piosenki wyciekło do sieci 10 października 2009 roku, wraz z ukazaniem singla w Stanach. Na okładce ukazana jest Rihanna ubrana jedynie w bluzkę na ramkach sięgającą jedynie do brzucha. Przykrótkawa koszulka odsłania dwa tatuaże piosenkarki.

Teledysk

Zdjęcia do klipu ukazały się w Internecie 2 i 3 gudnia 2009 roku. Teledysk wyreżyserowała Melina. Rihanna we wywiadzie dla MTV powiedziała, że w klipie wystepują motywy wojenne, są wybuchy, wojsko, karabiny, strzały itd. Klip miał premierę 17 grudnia 2009 roku o 16 czasu wschodniego i 21 czasu europeejskiego na kanale MTV, VH1 i na oficjalnej stronie Rihanny.

22:34, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
Wait Your Turn

Rok wydania - 2009

"Wait Your Turn" (The Wait Is Ova) – piosenka wykonywana przez amerykańską piosenkarkę R&B Rihannę. Utwór miał być drugim singlem, jednak zamieniono go na "Hard". Pochodzi z jej czwartego albumu zatytułowanego Rated R i jest pierwszym singlem promującym płytę. Piosenka została wydana jako CD singel w Ameryce 3 listopada 2009 roku. Singel skomponował The-Dream, a wyprodukował Stargate. Utwór miał być trzecim oficjalnym singlem, który miał się ukazać 8 lutego 2010 roku w Wielkiej Brytanii.

Promocja

Utwór można było pierwszy raz usłyszeć na amerykańskim radiu o nazwie "Radio 1" 3 listopada 2009 roku.

Okładka

Zdjęcie promujące płytę przedstawia Rihannę ubraną jedynie w jeansy, pod którymi ma rajsopy sięgające do pępka wokalistki. Prawą ręką artystka zasłania czoło, a lewą nagie piersi. Na tym zdjęciu, tak jak i na poprzednich okładkach płyt jest metalowa literka 'R'. Półnaga Rihanna siedzi na toalecie.

Wydanie piosenki

Piosenkę można było usłyszeć jako snippet (krótka wersja) na oficjalnej stronie Rihanny od 21 października 2009 roku. 31 października utwór wyciekł do Internetu już jako wersja końcowa. Pełna wersja singla ukazała się 3 listopada 2009 roku. W Wielkiej Brytanii, a następnie na całym świecie utwór miał być trzecim oficjalnym singlem z płyty, lecz plany te zostały ostatecznie wycofane.

Teledysk

Klip był kręcony jeszcze przed premierą teledysku do "Russian Roulette". Rihanna krótką wersję do "Wait Your Turn" nagrała 16 października 2009 roku w Los Angeles. Wersja ta jest czarno biała i ma w niej tej ubraną opaskę na oko. Premiera teledysku odbyła się 3 listopada na stronie RihannaNow.com. Wideo jest czarno-białe, surowe i mroczne. Piosenkarka jest na tle wieżowców Manhattanu, spaceruje po wyludnionym parku, pozującą na tle kamiennych skrzydeł posągu anioła.

22:28, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
Russian Roulette

Rok wydania - 20 października 2009

Russian Roulette (ang. Rosyjska ruletka) – pierwszy singel Rihanny pochodzący z jej czwartego albumu zatytułowanego Rated R, jest to w sumie już piętnasty singel Robyn, czternasty, zawierający klip. Premiera utworu odbyła się 20 października 2009 roku o godzinie 11:23 w amerykańskim radiu.

O singlu

Piosenkę skomponowała Robyn wraz z artystą Ne-Yo, który skomponował już dla artystki Unfaithful, Hate That I Love You, Take a Bow. 14 października 2009 Rihanna napisała na swoim twitterze: "The Wait Is Ova. Nov 23 09" czyli "Koniec czekania. 23 listopada 2009". Na początku myślano, że chodzi o nową piosenkę, jednak wypowiedź jej odnosiła się do albumu, który zostanie wydany właśnie pod koniec listopada. 16 października 2009 Ryan Seacrest napisal na twitterze, że nowy singel Rihanny to Russian Roulette. 20 października piosenkarka ukończyła pracę nad teledyskiem.

Struktura piosenki

Utwór opowiada o grze rosyjska ruletka. Singel opowiada jak Rihanna gra w ową grę, na końcu piosenki piosenkarka głośno oddycha, pociąga za spust.

Teledysk

Reżyserem jest Anthony Mandler. Strój Rihanny przypomina trochę, ten z "Run This Town. Początkowo wideo miało mieć swoją premierę na kanale ABC 6 listopada 2009 roku, jednak oficjalny klip do singla ukazał się 13 listopada. Wideo jest kolorowe, w stylu "Disturbii". Na początku klipu ukazana jest piosenkarka, która leży w komorze gazowej. Następnie przestraszona Rihanna siedzi w sali przesłuchań, gdzie mężczyzna siedzący naprzeciw niej gra w rosyjską ruletkę. Później artystka siedzi na białym fotelu, z jej serca na zewnątrz ciała wypływa krew. Kiedy Robyn dotyka krwawiącego miejsca, krew z powrotem chowa się w ciele. Kiedy przychodzi czas zagazowania Robyn przypominają się sceny z jej życia, kiedy to potrącił ją samochód. Następnie Rihanna znajduje się w wodzie, gdzie rzucane są w nią pociski. Mimo tych wszystkich nieszczęść piosenkarce udaje się przetrwać. W ostatniej scenie Rihanna bierze rewolwer i zabija mężczyznę siedzącego naprzeciw niej.

22:24, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 grudnia 2008
Rehab

Data wydania: 7 października 2008r

Rehab to piosenka pop stworzona przez Justina Timberlake'a, Timothy'ego Mosleya i Hannon Lane na trzeci album studyjny Rihanny, Good Girl Gone Bad (2007). Wyprodukowany przez Timbalanda, utwór wydany został jako siódmy, finalny singel promujący krążek dnia 7 października 2008. 23 listopada 2008 Rihanna wystąpiła na American Music Awards 2008 śpiewając tą piosenkę.

Informacje o singlu

Utwór wydany został jako siódmy singel z albumu Good Girl Gone Bad dnia 7 października 2008. Jest to finalna kompozycja prezentująca trzeci album studyjny wokalistki.

22:59, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 czerwca 2008
Disturbia

 Data wydania: 17 czerwca 2008 roku

Disturbia (z połączenia ang. Suburbia i Disturbia - mroczna strona przedmieścia) to piosenka napisana przez Andre Merritta, Chrisa Browna i Roberta Allena na reedycję trzeciego albumu studyjnego Rihanny, Good Girl Gone Bad. Utwór został wybrany na trzeci singel promujący reedycję, po "Take A Bow" i "If I Never See Your Face Again" oraz siódmy singel z oryginalnego albumu. Piosenka została wyprodukowana przez Briana Kennedy'ego. Żeby promować piosenkę Rihanna wystąpiła śpiewając "Disturbię" między innymi na MTV Video Music Awards 2008 czy na Star Academy we Francji. W oficjalnym remixie występują Andre Merritt i Chris Brown.

Informacje

Piosenka została napisana przez Chrisa Browna na reedycję jego albumu Exclusive. Jednak, Brown odczuł, że utwór bardziej pasuje do żeńskiego głosu, dlatego pozwolił nagrać go Rihannie na jej reedycję. Rihanna i jej drużyna, zdecydowali wydać piosenka jako letni singel.

Teledysk

Teledysk do "Disturbii" był filmowany pod koniec czerwca 2008. Jego reżyserem jest Anthony Mandler oraz Rihanna. Jego premiera nastąpiła 22 lipca tego samego roku. "Disturbia" jest najmroczniejszym wideo Rihanny, jakie do tej pory wydała. Piosenkarka znajduję się z ciemnej komnacie, lochu, jest palona na stosie, a także przywiązana do krzesła. W czasie refrenu jest podnoszona do góry przez tancerzy, następnie tańczy razem z nimi na tle jasnego żółtego światła.

niedziela, 01 czerwca 2008
If I Never See Your Face Again

Data wydania: 13 maja 2008r

If I Never See Your Face Again to czwarty singel z drugiego albumu Maroon 5 It Won't Be Soon Before Long. Piosenka została nagrana ponownie z ekstra-wersetami zaśpiewanymi przez Rihannę oraz wydana w amerykańskim radiu 13 maja 2008 roku.

Teledysk

Teledysk nagrany został z udziałem Rihanny. Jego reżyserem jest Anthony Mandler, sceny miały miejsce między innymi w czerwonej sali i zielonej z wielkim stołem.

Take A Bow

Data wydania: 15 kwietnia 2008r (Radio)

Take A Bow (ang. Ukłoń się) to piosenka wykonywana przez piosenkarkę muzyki pop Rihannę, napisana przez Ne-Yo. Piosenka jest pierwszym singlem promującym reedycję trzeciego albumu piosenkarki Good Girl Gone Bad.

Struktura piosenki

Tekst do piosenki napisał Ne-Yo, z którym artystka współpracowała już przy piosenkach "Unfaithful" i "Hate That I Love You". W jej treści zawarta jest opowieść zdradzonej dziewczyny, która w sarkastyczny sposób daje do zrozumienia swemu byłemu ukochanemu, iż nie ma już dla niego miejsca w jej życiu.

Produkcja singla

Piosenka miała premierę w radiu KIIS-FM'sOn Air With Ryan Seacrest - 14 marca 2008 roku. Utwór został udostępniony mediom tego samego dnia. Produkcją piosenki zajęli się ludzie ze Stargate, którzy współpracowali z piosenkarką przy singlach "Unfaithful", "Don't Stop The Music" i "Hate That I Love You".

"Take A Bow" jest pierwszym singlem nowej wersji płyty Good Girl Gone Bad. Piosenka w ciągu pierwszych trzech dni od udostępnienia mediom zadebiutował na #47 na liście najczęściej granych piosenek w staciach radowych w Ameryce.

Teledysk

Teledysk zaczyna się sceną, w której Rihanna znajduje się w ciemnym pomieszczeniu i śpiewa, następnie jej chłopak dzwoni do drzwi, ale Rihanna nie otwiera ich. Idzie do garażu i wyjeżdża z niego srebrnym samochodem. Jej chłopak biegnie za nią. Na samym końcu Rihanna podpala jego ubrania leżące w jego domu. W teledysku Rihanna ma na sobie kurtkę z czerwonej skóry i okulary w stylu Michaela Jacksona. Teledysk miał swoją premierę na stronie Island Records 25 kwietnia 2008.

Recenzja

"Piąty singel z nadchodzącej specjalnej edycji albumu "Good Girl Gone Bad" może pozornie brzmieć jak słodka oda, lecz młoda piosenkarka ośmiesza w nim nieprzekonywujące przeprosiny swojego chłopaka, który ją zdradził. Mówi: "Don't tell me you're sorry cuz you're not/You're only sorry you got caught/That was quite a show, very entertaining, but it's over now/Go on and take a bow." (Nie mów mi, że jest Ci przykro, bo tak nie jest/Jest Ci przykro tylko dlatego, że zostałeś złapany/To było całkiem niezłe widowisko, bardzo interesujące, ale już się skończyło/Idź i ukłoń się). Ze wsparciem ze strony supergwiazd ze Stargate i Ne-Yo u steru, spokojna ballada doskonale współgra z pianinem i skrzypcami podczas gry natychmiastowo rozpoznawana piosenkarka dostarcza przekonywujący, mroczny wokal dopełniony aroganckim śmiechem. Rihanna jest nie do powstrzymania od czasu gdy dotarła na szczyt dzięki piosence "Pon De Replay" w 2005; 10 singli (i nagrodę Grammy) później, nadal nabiera prędkości i jest warta "Ukłonu". — Chuck Taylor (Billboard)

niedziela, 09 grudnia 2007
Hate That I Love You

Data wydania: 21 sierpnia 2007 r (Radio)

Hate That I Love You (ang. Nienawidzę tego jak bardzo Cię kocham) piosenka pop/R&B stworzona przez S. Shaffera, M. S. Eriksena, T. E. Hermansena na trzeci, studyjny album Rihanny, "Good Girl Gone Bad" (2007). Utwór został nagrany z gościnnym udziałem amerykańskiego piosenkarza R&B Ne-Yo, wyprodukowany przez Stargate i wydany jako czwarty singel z krążka. W Stanach Zjednoczonych utwór miał swoją premierę dnia 21 sierpnia 2007 natomiast w Kanadzie tydzień później, dnia 28 sierpnia 2007. W obydwu przypadkach singel odbył premierę w systemie Airplay.

Dzięki informacjom od magazynu Billboard, utwór grany jest w stacjach radiowych gatunku R&B i zajmuje pozycje w Top 40 radiowych list przebojów."Hate That I Love You" można usłyszeć w stacjach radiowych w takich miastach jak Nowy Jork, Los Angeles, czy Chicago.

Teledysk

Teledysk do singla reżyserowny był przez Anthony'ego Mandlera oraz nagrywany w Los Angeles dnia 13 sierpnia 2007. Dnia 17 września 2007 ukazał się w portalu Yahoo! Music występ na żywo Rihanny.

Oficjalna premiera teledysku odbyła się na oficjalnej stronie Rihanny 24 września 2007 roku.

18:09, cielencina , Single
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2